Javna ustanova GIMNAZIJA OBALA Sarajevo 

                   Titula najdemokratičnije škole u Bosni i Hercegovini u kategoriji srednjih škola za 2015/2016. godinu!                               

Za učenike

Dragi učenici, prije svega želim vas sve srdačno pozdraviti. Nadam se da ste svi dobro, da redovno pratite informacije i da se pridržavate svih savjeta i uputa nadležnih institucija, a zarad dobra svih nas, naše zajednice i našeg društva u cjelini. Aktuelna situacija u našoj zemlji i u cijelom svijetu zahtijeva od nas da budemo savjesni i odgovorni, da pazimo i brinemo jedni o drugima u vremenu velikih izazova za sve. Ja sam siguran da ste vi, naši dragi učenici, odgovorni i vrijedni članovi našeg društva, koji su uvijek bili primjer dobrih i uspješnih mladih ljudi. Online nastavni proces je nešto što nama nije novo, jer smo već u prethodnom periodu radili na ovaj način. Stoga se nadam da ste vi već dobro pripremljeni za ovaj vid nastave. U početku je možda bilo manjih poteškoća, što je i razumljivo, možda ih ima i sada, ali svakodnevno radimo i trudimo se da svima nama omogućimo sigurno i kvalitetano odvijanje online nastave u našim online učionicama. Od vas tražim da nastavite raditi kao što ste  radili i u sklopu redovne nastave u školi. Želim vas podsjetiti da ste obavezni prisustvovati online časovima i blagovremeno izvršavati sve zadatke koje radite u dogovoru s vašim cijenjenim profesorima. Iskoristite sve mogućnosti koje vam nude informatičke tehnologije. Povežite to sa svojim znanjem i uspjeh je zagarantiran. Vrijedno radite i dalje. Želim vam svako dobro u nastavku online nastave. Direktor, Benjamin Hedžić.

Znanje se množi dijeljenjem!

Tko želi nešto naučiti, naći će način; 
tko ne želi, naći će izliku. (Pablo Picasso)

Učenje bez razmišljanja je prazno, 
razmišljanje bez učenja je opasno. (Lao Tse)

Korijeni učenja su gorki, 
ali plodovi su slatki. (Aristotel)
Kad poučavamo druge, 
učimo i sami. (Seneka)