Javna ustanova GIMNAZIJA OBALA Sarajevo 

                   Titula najdemokratičnije škole u Bosni i Hercegovini u kategoriji srednjih škola za 2015/2016. godinu!                               

Čestitka Gradu

Dan oslobođenja Sarajeva, glavnog grada Republike Bosne i Hercegovine, 6. aprila 1945. godine dočekivan je sa puno radosti skoro 50 godina. Pobjeda nad fašizmom Drugog svjetskog rata koji je progutao milione ljudi, suočila se 6. aprila 1992. godine sa talasima pohlepe omotane skrivenom mržnjom što je prijetila nestankom naroda koga se smatralo nespremnim da se odbrani. Vjetrovi zla puhali su Balkanom i uništili živote nevinih ljudi koji nisu sumnjali u zajedničke ideale. Sarajevo je 6. aprila 2020. suočeno sa  novim izazovima zla, kao i gotovo čitava planeta Zemlja, trepti u strahu od virusa koji nemilosrdno odnosi ljude u smrt. Nova borba zahtjeva strpljivost i sabranost u svojim domovima, bez izlaganja nesreći koja mami svaki korak. Svim građanima Bosne i Hercegovine, čiji je Sarajevo glavni grad, želimo sretan Dan grada Sarajeva, 6. april. Proslava Dana grada Sarajeva neće izostati u našim srcima, mislima i želji da ovo zlo što prije nestane. Zato moramo biti strpljivi i skratiti mu puteve širenja. Učenici naše škole su i danas našli načina da svom Gradu čestitaju rođendan pjesmom. Zahvaljujemo se na podršci svim roditeljima i profesorima koji su im nesebično pomogli. Spot za pjesmu „Sarajevo ljubavi moja“ možete pogledati na youtube kanalu naše škole slijedeći link.

 

Znanje se množi dijeljenjem!

Tko želi nešto naučiti, naći će način; 
tko ne želi, naći će izliku. (Pablo Picasso)

Učenje bez razmišljanja je prazno, 
razmišljanje bez učenja je opasno. (Lao Tse)

Korijeni učenja su gorki, 
ali plodovi su slatki. (Aristotel)
Kad poučavamo druge, 
učimo i sami. (Seneka)