Javna ustanova GIMNAZIJA OBALA Sarajevo 

                   Titula najdemokratičnije škole u Bosni i Hercegovini u kategoriji srednjih škola za 2015/2016. godinu!                               

Dobro na mom ekranu

U sklopu manifestacije "Selam, ya Resulallah" učenici J.U. GIMNAZIJA OBALA Sarajevo sa svojom profesoricom islamske vjeronauke Aidom Trebinjac uradili su video pod nazivom "Dobro na mom ekranu". Naši učenici su imali temu da prikažu kroz kratki film na koji sve način se  može iskazati dobročinstvo prema učiteljima i onima koji poučavaju i odgajaju. Profesorica Aida izabrala je one učenike za koje je smatrala da bi ovu temu prikazali u što boljem svjetlu. Učenici su kroz razne animacije i ideje uspješno realizovali ovaj projekat  koji organizuje Medžliš Islamske zajednice Sarajevo. 
U subotu 23.10.2021.godine u Multimedijalnom centru Kovači, upriličena je premijera filma. Na listi od 8 srednjih škola iz Kantona Sarajevo, našla se i naša škola. Učenici koji su bili dio ovog projekta, sa svojom profesoricom i pomoćnicom direktora Dženetom Sarajlić prisustvovali su ovom svečanom činu. Našu školu predstavili su Šabić Ammar učenik III1 i Tajić Merjem učenica III5. Ovo je  samo još jedan u nizu uspješnih projekata kojim su učenici i njihova profesorica predstavili našu školu. Pogledajte video.
 

Znanje se množi dijeljenjem!

Tko želi nešto naučiti, naći će način; 
tko ne želi, naći će izliku. (Pablo Picasso)

Učenje bez razmišljanja je prazno, 
razmišljanje bez učenja je opasno. (Lao Tse)

Korijeni učenja su gorki, 
ali plodovi su slatki. (Aristotel)
Kad poučavamo druge, 
učimo i sami. (Seneka)