Svečano otvorenje učionice ʺJacques Prévertʺ i dodjela potvrde LabelFrancEducation Gimnaziji Obala Sarajevo

U srijedu, 10. novembra 2021. godine, u našoj školi je bilo svečano. Posjetila nas je Njena Ekselencija, Ambasadorica Francuske u Bosni i Hercegovini, gospođa Christine Toudic, a povod posjete je bilo svečano otvorenje učionice ʺJacques Prévertʺ i dodjela potvrde LabelFrancEducation Gimnaziji Obala Sarajevo. Svečanom događaju, pored ambasadorica Republike Francuske, prisustvovali su i predstavnica Ministarstva za odgoj i obrazovanje KS Lamija Husić, direktor Gimnazije Obala Sarajevo profesor Hedžić Benjamin, gosti iz Ministarstva i Francuskog institut u Sarajevu. Predstavnici tri ustanove su se obratili prisutnim medijima i gostima.

Ambasadorica Republike Francuske Christine Toudici dodjelila je Plaketu LabelFrancEducation Gimnaziji Obala Sarajevo koju izdaje francusko ministarstvo za Evropu i Vanjske Poslove (Ministère français de l’Europe et des Affaires étrangères (MEAE).  LabelFrancEducation je potvrda kvalitete izvrsnosti predavanja francuskog stranog jezika u bilingvalnim odjeljenjima širom svijeta gdje se francuski izučava kao strani jezik i gdje je najmanje jedna nejezička materija izučavana na francuskom jeziku. Učenici naše škole su prezentovali svoja iskustva pohađanja dvojezičnog B/H/S i francuskog programa. Fotografje sa svečanosti možete pogledati ovdje.