Javna ustanova GIMNAZIJA OBALA Sarajevo 

                   Titula najdemokratičnije škole u Bosni i Hercegovini u kategoriji srednjih škola za 2015/2016. godinu!                               

Svečano otvorenje učionice ʺJacques Prévertʺ i dodjela potvrde LabelFrancEducation Gimnaziji Obala Sarajevo

U srijedu, 10. novembra 2021. godine, u našoj školi je bilo svečano. Posjetila nas je Njena Ekselencija, Ambasadorica Francuske u Bosni i Hercegovini, gospođa Christine Toudic, a povod posjete je bilo svečano otvorenje učionice ʺJacques Prévertʺ i dodjela potvrde LabelFrancEducation Gimnaziji Obala Sarajevo. Svečanom događaju, pored ambasadorica Republike Francuske, prisustvovali su i predstavnica Ministarstva za odgoj i obrazovanje KS Lamija Husić, direktor Gimnazije Obala Sarajevo profesor Hedžić Benjamin, gosti iz Ministarstva i Francuskog institut u Sarajevu. Predstavnici tri ustanove su se obratili prisutnim medijima i gostima.

Ambasadorica Republike Francuske Christine Toudici dodjelila je Plaketu LabelFrancEducation Gimnaziji Obala Sarajevo koju izdaje francusko ministarstvo za Evropu i Vanjske Poslove (Ministère français de l’Europe et des Affaires étrangères (MEAE).  LabelFrancEducation je potvrda kvalitete izvrsnosti predavanja francuskog stranog jezika u bilingvalnim odjeljenjima širom svijeta gdje se francuski izučava kao strani jezik i gdje je najmanje jedna nejezička materija izučavana na francuskom jeziku. Učenici naše škole su prezentovali svoja iskustva pohađanja dvojezičnog B/H/S i francuskog programa. Fotografje sa svečanosti možete pogledati ovdje.

Znanje se množi dijeljenjem!

Tko želi nešto naučiti, naći će način; 
tko ne želi, naći će izliku. (Pablo Picasso)

Učenje bez razmišljanja je prazno, 
razmišljanje bez učenja je opasno. (Lao Tse)

Korijeni učenja su gorki, 
ali plodovi su slatki. (Aristotel)
Kad poučavamo druge, 
učimo i sami. (Seneka)