Obilazak vjerskih institucija

Učenici IV4 odjeljenja su 08.04.2022.godine u pratnji prof. Šejle Sipović, a u okviru predmeta Kultura religija, posjetili Sabornu crkvu, sarajevsku Katedralu „Srca Isusova“, Muzej Jevreja BiH i Begovu džamiju. Učenici nisu skrivali oduševljenje ovom posjetom čiji je cilj bio upoznati se sa religijskim vrijednostima, historijskim zanimljivostima, te slušati o dijalogu među religijskim zajednicama i promociji mira u društvu. Uz srdačan doček u svakom od ovih arhitektonskih blaga i lijepo predstavljanje obreda i običaja, učenici su proširili svoja znanja o umjetničkim i historijskim vrijednostima sakralnih objekata, religijama i različitim kulturama.