OBALASONG 2022

Dvije noći odlične zabave i ugodnog druženja!

U mjesecu martu, u svečanoj sali naše škole, organizirali smo dvije noći ovogodišnjeg polufinala Obalasonga. Nakon dvogodišnje pauze, s velikim oduševljenjem ponovo smo se vratili starim dobrim navikama. U dvije uzbudljive i interesantne takmičarske noći, naši učenici su pokazali raskošan talenat, svoje pjevačke i plesne sposobnosti, uživali i družili se u sjajnoj atmosferi. U programu su sudjelovala čak 23 odjeljenja, što je dovoljan pokazatelj koliko je ovaj projekt prihvaćen kod naših učenika.

Bila je ovo izvanredna prilika da se naši učenici i njihovi profesori odmore od svakodnevnih obaveza i uživaju u sjajnom ambijentu. U sami projekt bilo je uključeno oko 120 učenika, koji su, zajedno s profesorima, pripremili bogat i sadržajan program. Zahvaljujući angažmanu i velikom trudu naših učenika koji pohađaju smjer informacionih tehnologija, ovogodišnji Obalasong je prvi put emitiran uživo na školskom YouTube kanalu. Zajedno s našim vrijednim učenicima iz godine u godinu pomjeramo granice. Naša škola je puna talentirane djece, što potvrđuje i ovaj projekt. Osim obrazovanja koje je prioritet,  naši učenici pokazaju i mnoge druge vještine koje posjeduju, što nas čini posebno sretnim i ponosnim.

Besprijekornom organizacijom ovogodišnjeg „Obalasonga“, još jednom smo pokazali da je naša škola  mjesto koje pruža veliku priliku učenicima da, osim znanja, pokažu svoju kreativnost i raskošni talenat, a u tome će uvijek imati svesrdnu podršku svih uposlenika naše gimnazije. To smo mi – ujedinjeni, vrijedni, kreativni, najbolji!

Veliko finale će biti održano 11. maja u Domu mladih Skenderija kada ćemo saznati i ko je ovogodišnji pobjednik. Svim takmičarima želimo mnogo sreće i dobru zabavu.

Fotografije sa polufinala možete pogledati ovdje.