Javna ustanova GIMNAZIJA OBALA Sarajevo 

                   Titula najdemokratičnije škole u Bosni i Hercegovini u kategoriji srednjih škola za 2015/2016. godinu!                               

Sjećanje na 1601 dijete, na 1601 ubijeni cvijet

                                                                         

Dana 05.05.2022.godine na Spomen – obilježju ubijene djece opkoljenog Sarajeva Muzička sekcija naše škole učestvovala je u programu koju je priredilo Udruženje roditelja ubijene djece opkoljenog Sarajeva. Ovom prilikom zajedno sa još 1200 učenika osnovnih i srednjih škola Kantona Sarajevo, odata je počast ubijenoj djeci našeg grada. Tokom opsade grada stradalo je 1601 dijete, a ovom prilikom nakon 30 godina, mlade generacije su izvele prigodan program. Ovo je jedan od najboljih načina da se njeguje kultura sjećanja na stradalu djecu u proteklom ratu, naši učenici su s puno emocija dali svoj doprinos ovom značajnom datumu.  

Znanje se množi dijeljenjem!

Tko želi nešto naučiti, naći će način; 
tko ne želi, naći će izliku. (Pablo Picasso)

Učenje bez razmišljanja je prazno, 
razmišljanje bez učenja je opasno. (Lao Tse)

Korijeni učenja su gorki, 
ali plodovi su slatki. (Aristotel)
Kad poučavamo druge, 
učimo i sami. (Seneka)