Javna ustanova GIMNAZIJA OBALA Sarajevo 

                   Titula najdemokratičnije škole u Bosni i Hercegovini u kategoriji srednjih škola za 2015/2016. godinu!                               

Od arhaičnog izraza do savremenog jezika

Munjevitim razvojem tehnologije škole su uvidjele važnost ulaganja u interaktivne tehnologije i držanja u korak s inovacijama u svojim školskim izložbama. Kao mjesto kulture i obrazovanja, naša škola treba odgovoriti i odgovara željama savremenih izazova naših učenika, a to je interakcija i gotovo obavezna višejezična komunikacija i tehnologija koje omogućavaju lahak i izravan prijenos informacija. Izvrstan primjer primjene svega pobrojanog je upravo vremenska traka umjetnosti, koju su izradili učenici naše škole koristeći se novim znanjima IT smjera. Koristeći se pametnim telefonima, olakšali su publici bolji i jednostavniji uvid u vremenski slijed umjetničkih promjena i razvoja.

Vremensku traku možete pogledati ovdje.

Znanje se množi dijeljenjem!

Tko želi nešto naučiti, naći će način; 
tko ne želi, naći će izliku. (Pablo Picasso)

Učenje bez razmišljanja je prazno, 
razmišljanje bez učenja je opasno. (Lao Tse)

Korijeni učenja su gorki, 
ali plodovi su slatki. (Aristotel)
Kad poučavamo druge, 
učimo i sami. (Seneka)