Javna ustanova GIMNAZIJA OBALA Sarajevo 

                   Titula najdemokratičnije škole u Bosni i Hercegovini u kategoriji srednjih škola za 2015/2016. godinu!                               

JESENJI KROS KANTONA SARAJEVO ZA SREDNJE ŠKOLE

 

U organizaciji Atletskog saveza Kantona Sarajevo održan je tradicionalni „Jesenji kros“ 16. 9. 2022. na Ilidži. Kros je održan pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture i sporta Kantona Sarajevo. Jesenji kros je jedno od najjačih takmičenja u atletskim disciplinama. Naši učenici su imali zapažene nastupe i osvojili rezultate vrijedne pomena.

U konkurenciji 800 m za učenice I i II razreda naša Dija Čolić, učenica prvog razreda, osvojila je 1. mjesto. U istoj konkurenciji, 800 m učenice, III i IV razred naša Maša Garić je zauzela 1. mjesto, a Una Šarhinović 4. mjesto. U ekipnom poretku za učenice III i IV razreda u konkurenciji 800 m naša škola je zauzela odlično 2. mjesto.

Konkurencija 1500 m za učenike III i IV razred naš Adnan Ljuca je osvojio 2. mjesto. U ekipnom poretku u istoj konkurenciji zauzeli smo 4. mjesto.

U sveukupnom plasmanu naše učenice i učenici su zauzeli odlično 3. mjesto.

Iskrene čestitke učenicima i njihovim profesorima, Belindi Begović, Selmi Grbo i Dževdetu Džinoviću.

Više fotografija možete pogledati u galeriji.

Znanje se množi dijeljenjem!

Tko želi nešto naučiti, naći će način; 
tko ne želi, naći će izliku. (Pablo Picasso)

Učenje bez razmišljanja je prazno, 
razmišljanje bez učenja je opasno. (Lao Tse)

Korijeni učenja su gorki, 
ali plodovi su slatki. (Aristotel)
Kad poučavamo druge, 
učimo i sami. (Seneka)