JESENJI KROS KANTONA SARAJEVO ZA SREDNJE ŠKOLE

U organizaciji Atletskog saveza Kantona Sarajevo održan je tradicionalni „Jesenji kros“ 16. 9. 2022. na Ilidži. Kros je održan pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture i sporta Kantona Sarajevo. Jesenji kros je jedno od najjačih takmičenja u atletskim disciplinama. Naši učenici su imali zapažene nastupe i osvojili rezultate vrijedne pomena.

U konkurenciji 800 m za učenice I i II razreda naša Dija Čolić, učenica prvog razreda, osvojila je 1. mjesto. U istoj konkurenciji, 800 m učenice, III i IV razred naša Maša Garić je zauzela 1. mjesto, a Una Šarhinović 4. mjesto. U ekipnom poretku za učenice III i IV razreda u konkurenciji 800 m naša škola je zauzela odlično 2. mjesto.

Konkurencija 1500 m za učenike III i IV razred naš Adnan Ljuca je osvojio 2. mjesto. U ekipnom poretku u istoj konkurenciji zauzeli smo 4. mjesto.

U sveukupnom plasmanu naše učenice i učenici su zauzeli odlično 3. mjesto.

Iskrene čestitke učenicima i njihovim profesorima, Belindi Begović, Selmi Grbo i Dževdetu Džinoviću.

Više fotografija možete pogledati u galeriji.