Javna ustanova GIMNAZIJA OBALA Sarajevo 

                   Titula najdemokratičnije škole u Bosni i Hercegovini u kategoriji srednjih škola za 2015/2016. godinu!                               

Jesenji izlet 2022.

Lijep i sunčan dan za ugodno druženje u prirodi

I ove godine realizirali smo jesenji izlet za učenike naše škole. Naime, u petak, 07. oktobra, učenici prvog, drugog i tećeg razreda naše škole obišli su neke zanimljive destinacije u našem gradu i uživali u prirodnim ljepotama. Trebević, Stojčevac-Vrelo Bosne i Centar „Safet Zajko“, lokacije su koje smo posjetili ovog lijepog jesenjeg dana. Osvajanje vrhova planina, uživanje u čistom zraku, igra i zabava na izletištima, osvježenje je našim učenicima i profesorima nakon nastave u školskim klupama u proteklih mjesec dana. Bila je ovo jedinstvena prilika da se odmorimo od svakodnevnih školskih obaveza i družimo u lijepom ambijentu sarajevskih izletišta.  Učenici su jesenji izlet realizirali u pratnji svojih razrednika i predmetnih profesora. Cilj je postignut – ugodno i korisno druženje van učionica bio je pun pogodak.

Znanje se množi dijeljenjem!

Tko želi nešto naučiti, naći će način; 
tko ne želi, naći će izliku. (Pablo Picasso)

Učenje bez razmišljanja je prazno, 
razmišljanje bez učenja je opasno. (Lao Tse)

Korijeni učenja su gorki, 
ali plodovi su slatki. (Aristotel)
Kad poučavamo druge, 
učimo i sami. (Seneka)