Posjeta Historijskom arhivu u oktobru

Učenici naše škole III2 – Društevno izborno područje, u pratnji profesorice historije Melihe Bosankić, su u četvrtak 20.10.2022. bili u posjeti Historijskom arhivu. Uz obostrano oduševljenje ovom posjetom, osoblje Historijskog arhiva nam je pripremilo predivan čas u kojem smo upoznali najstariji čuvani dokument, razne karte i dokumente od 16.stoljeća do novijeg vremena. Pored brojnih informacija koje smo dobili o samoj Ustanovi i njihovim uposlenicima imali smo priliku slušati isto tako veliki broj odgovora na pitanja koje su naši učenici postavili tokom razgovora. Upoznati smo i sa načinom digitalizacije starih dokumenata, procesom kataloga i čuvanja arhivske građe. Na kraju smo poklonom knjiga obogatili i našu školsku biblioteku. Veliko hvala JU Historijskom arhivu na predivnoj posjeti i odvojenom vremenu. Više fotografija nastalih tokom posjete možete pogledati ovdje.