MEĐUNARODNI DAN TOLERANCIJE

Učenici I, II i III razreda plakatima obilježili Međunarodni dan tolerancije - 16. novembra

Generalna skupština UN-a je 1996.god. usvojila Rezoluciju 51/95 proglašavajući 16. novembar za Međunarodni dan tolerancije.

Između ostalog, Deklaracija potvrđuje da tolerancija nije ni popuštanje ni ravnodušnost, nego je poštovanje i uvažavanje bogate raznolikosti kultura našega svijeta. Tim povodom učenici I, II, i III razreda su na časovima Kulture religija i Sociologije na njemačkom jeziku sa profesoricom Lejlom Karahodžić razgovarali o toleranciji, razgovarali koliko smo, ustvari, toleranti i došli do zaključka da nas različitosti obogaćuju, mijenjaju i daju posebnu čar našem svakodnevnom životu.
Učenici su se, također, podsjetili da je potrebno uvažavati tuđa mišljenja, uvjerenja i osjećanja i da je to jedini način da budemo ljudi. Fotografije.